Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

VI Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Adwentowy

22 grudnia 2017 | Agencja magico

Tradycyjnie w naszej szkole odbył się  Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Adwentowy organizowany corocznie w pierwszym tygodniu adwentu przez nauczycieli germanistów. Po raz kolejny zaprosiliśmy do wspólnej zabawy uczniów III klas okolicznych gimnazjów i uczniów klas VII szkół podstawowych. W przedsięwzięcie włączyły się z entuzjazmem następujące szkoły: Gimnazjum w Pysznicy, Gimnazjum Katolickie w Stalowej Woli oraz Szkoła Podstawowa w Kłyżowie i Szkoła Podstawowa nr 9 z oddziałami Gimnazjum w Stalowej Woli.

 

 

Rywalizację zespołów uczniowskich poprzedziła lekcja otwarta języka niemieckiego na temat tradycji bożonarodzeniowych w krajach niemieckojęzycznych przygotowana przez nauczycieli języka niemieckiego. Podczas lekcji uczniowie poznali historię wieńca adwentowego, jego symbolikę oraz obejrzeli prezentację multimedialną.

 

Zmagania konkursowe  rozpoczął pełniący obowiązki dyrektora szkoły mgr Tomasz Sekulski. Drużyny poszczególnych klas przystąpiły do pracy z wielkim zaangażowaniem. Podczas gdy pierwszy zespół jurorski ? składający się z opiekunów grup gimnazjalnych ? bacznie przyglądał się i oceniał  pracę uczniów naszej szkoły, drugi zespół jurorski, w skład którego weszli  nauczyciele germaniści z naszej szkoły,  wybierał najpiękniejszy z najpiękniejszych wieńców gimnazjalnych.

 

Decyzją jury w kategorii szkół gimnazjalnych:

 

I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 9 z oddziałami Gimnazjum w Stalowej Woli

II miejsce zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kłyżowie

III miejsce przypadło uczniom z  Gimnazjum w Pysznicy

Wyróżnienie otrzymali drużyna uczniów z  Gimnazjum Katolickiego w Stalowej Woli

 

Następnie jurorzy podsumowali prace naszych szkolnych zespołów. I tak oto: 

 I miejsce zajęli uczniowie reprezentujący klasę I AW

II miejsce zajął zespół z klasy I TL-1

III miejsce zajęła grupa uczniów z klasy I TB

Wyróżnienie otrzymali uczniowie z klasy I TL-2

 

Laureaci konkursu  zostali nagrodzeni słodyczami, otrzymali duże choinki z ozdobami świątecznymi oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodkie kalendarze adwentowe.  Patronat nad konkursem na najładniejszy wieniec adwentowy objął pełniący obowiązki dyrektora szkoły mgr Tomasz Sekulski, a nagrody sponsorowała Rada Rodziców ZSP Nr 2 im. T. Kościuszki w Stalowej Woli.

 

Wieńce robione w auli szkoły były bardzo piękne. Wokół rozchodził się przyjemny zapach świeżych gałązek jodły, sosny i świerku, a  konkursowe zmagania upływały w miłej przedświątecznej atmosferze przy dźwiękach przepięknych kolęd.

 

Konkurs przygotowali nauczyciele języka niemieckiego: Monika Fil, Dominika Jonaszek - Pędlowska, Andrzej Kułakowski oraz Magdalena Piróg .

 

[[WidgetGallery|{"id": "596" override_thumbnail_settings="0" thumbnail_width="100" thumbnail_height="75" thumbnail_crop="1" images_per_page="20" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Show as slideshow]" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.