Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

VII Dyktando Niepodległościowe ?Po polsku? o Historii

26 listopada 2019 | Agencja magico

Nasza szkoła wzięła udział w VII DYKTANDZIE NIEPODLEGŁOŚCIOWYM ?PO POLSKU O HISTORII?. Organizatorami konkursu są Fundacja ?Zawsze Warto?, Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ oraz Partnerzy wraz z Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie.

Dyktando przeprowadzane było równocześnie w sześciu województwach: małopolskim, dolnośląskim, lubelskim, opolskim, podkarpackim i śląskim. W każdym województwie powołane zostały wojewódzkie komisje konkursowe. Uczniowie rywalizowali w ramach swojego województwa.

W województwie podkarpackim patronat honorowy nad dyktandem objęli: Władysław Ortyl  ? Marszałek Województwa Podkarpackiego, Małgorzata Rauch ? Podkarpacki Kurator Oświaty, Partnerem Konkursu zaś było Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie.

Szkolny etap dyktanda odbył się 1 października 2019 roku ? wzięło w nim udział 30 uczniów naszej szkoły z klas: 1 Ag, 2 TL, 2 TC, 3TL1 , 3 TL2, 3 AW, 4TL.

Po sprawdzeniu prac przez Podkarpacką Komisję Konkursową, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się czworo uczniów naszej szkoły: Arkadiusz Peszt z klasy 3 TL1, Patrycja Szewc z klasy 3AW, Gabriela Bieniek z klasy 3 AW i Mariola Fiedko z 4 TL. Etap wojewódzki dyktanda odbył się 28 października w Dobrzechowie.

 

Wyróżnienie w konkursie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2019/2020 otrzymała MARIOLA FIEDKO uczennica klasy 4 TL. Uroczysta gala dla laureatów odbyła się 22 listopada  2019 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Serdecznie gratulujemy Marioli wiedzy i umiejętności ortograficznych, a wszystkim uczniom naszej szkoły biorącym udział w dyktandzie, odwagi by zmierzyć się z językiem polskim.

 

Anna Blacha ? szkolny koordynator, Małgorzata Chojnacka ? Szempruch, Aneta Łój ? polonistki

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.