Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

VII edycja Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCHMEISTER

21 czerwca 2019 | Agencja magico

Tradycyjnie w pierwszej połowie czerwca odbył się w naszej szkole Konkurs Języka Niemieckiego DEUTSCHMEISTER. W tym roku szkolnym miała miejsce już VII edycja SKJN DEUTSCHMEISTER pod patronatem Dyrektora szkoły mgr Tomasza Sekulskiego. Konkurs adresowany był do uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji językowych oraz poszerzaniem wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego.

   

Celem konkursu jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności językowych młodzieży, zainteresowanie uczniów kulturą  państw niemieckiego obszaru językowego oraz pogłębianie wiedzy w tym zakresie, kształtowanie postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych narodów, ich kultury i języka, rozbudzanie zainteresowania nauką języka niemieckiego oraz rozwijanie motywacji do samodzielnej, systematycznej pracy nad jego przyswajaniem oraz umacnianie wiary we własne siły i możliwość osiągania sukcesów.

 

Do konkursu przystąpili chętni uczniowie klas pierwszych. Zmagania konkursowe miały formę testu gramatyczno-leksykalnego w oparciu o aplikację Kahoot oraz testu sprawdzającego czytanie i słuchanie ze zrozumieniem. Po ocenie prac przez Komisję Konkursową w składzie: Monika Fil, Dominika Jonaszek-Pędlowska, Andrzej Kułakowski, Ewa Nowak oraz Magdalena Piróg, tytuł Mistrzów Języka Niemieckiego w naszej szkole otrzymali:

 

I miejsce ex aequo: Joanna Rzeszutko - kl. 1 TC oraz Karolina Szczepańska - kl. 1 TP

I miejsce: Marcin Madej - klasa 1 TC

III miejsce ex aequo: Sebastian Samburski - kl. 1 TC, Wiktoria Koryga - kl 1 TLG,  Agata Matuła - kl. 1 TLG, Dawid Michałczak - kl. 1 TL

 

Mistrzowie otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Dyrektora Szkoły mgr Tomasza Sekulskiego. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, najlepszym gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji.

 

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.