Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

W Galerii Malarstwa

18 grudnia 2019 | Agencja magico

W dniu 13 grudnia 2019 uczniowie z klasy II TC pod opieką p. Barbary Tworek i p. Małgorzaty Terleckiej udali się do dawnego budynku sądu w Rozwadowie, w którym po przejściu renowacji obecnie mieści się Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego.

   

Uczniowie poznali sylwetkę i twórczość urodzonego w Rozwadowie w roku 1875 artysty Alfonsa Karpińskiego ? jednego z czołowych malarzy Młodej Polski, ciszącego się uznaniem również za granicami kraju, o czym świadczą jego liczne wystawy prac np. w Rzymie, Monachium, Brukseli, Amsterdamie, czy w Nowym Jorku.

 

Podczas zwiedzania wystawy pan Marek Wiatrowicz przybliżył uczniom na podstawie prac Karpińskiego w ciekawy sposób m. in. techniki malarskie, różne typy obrazów oraz tajniki malarstwa. W zajęciach młodzież uczestniczyła z wyraźnym zainteresowaniem. Nie jest to ani pierwsze ani ostatnie spotkanie klasy II TC ze sztuką, która jak wiadomo rozwija intelekt, wrażliwość i daje dużo radości.

 

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.