Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Wieczór poetycki ?Czas na miłość?? pamięci ks. Mariana Balickiego?

25 września 2019 | Agencja magico

W sobotę 21 września 2019 roku w ramach miesiąca kultury chrześcijańskiej w Stalowej Woli w kościele Źródło Miłosierdzia odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone pamięci oraz poezji tragicznie zmarłego proboszcza parafii pw. św. Floriana w Stalowej Woli ks. Mariana Balickiego.

 

W przygotowanie wieczoru poetyckiego czynnie włączyli się uczniowie i katecheci naszej szkoły poprzez przygotowanie autorskiego scenariusza, organizację, prowadzenie uroczystości oraz recytację poezji Ś.P. poety.

Chociaż odejście Ś.P. ks. Mariana Balickiego było dla mieszkańców parafii św. Floriana, Stalowej Woli, Niska a także całej diecezji ogromnym ciosem, to przecież nie cały odszedł. Pozostawił wiele dobra, zarówno materialnego jak i duchowego. Zostawił również część własnego serca w postaci 12 tomików wierszy. Jego twórczość była publikowana od 1971 roku na łamach czasopism o zasięgu regionalnym i wojewódzkim.

Poezja była jego szczególną pasją, o której mówił: "Poezja moja jest pieśnią serca kochającego Boga i człowieka. Śpiewam ją na kolanach ciągle szukając najpiękniejszych słów i dźwięków".

Sobotni wieczór upamiętniający dorobek artystyczny Ś.P. ks. Mariana był hołdem oddanym jego pamięci oraz twórczości, a także uwielbieniem Boga poprzez jego wiersze, które zostały zaczerpnięte z ostatniego tomiku jego poezji pt.: "Czas na miłość", wydanego w Stalowej Woli w 2018 roku. Tomik ten zadedykował ?Mojemu miastu i jego mieszkańcom?. Wiersze pięknie recytowały uczennice naszej szkoły: Patrycja Powęska i Katarzyna Dryja z klasy IV TP oraz Wiktoria Cwanek z klasy II TC. Całość uświetnił wspaniały występ scholi parafialnej pod kierunkiem siostry Ewy.

 

http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=47284

   

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.