Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego

18 marca 2019 | Agencja magico

W dniu 07.03.2019 r. uczniowie klasy I TC, II TL i IV TEC wraz z opiekunami p. Barbarą Tworek, p. Anną Świetlińską i ks. Marcinem Polakiem wyjechali do Warszawy, aby poznać historię Powstania Warszawskiego.

 

Muzeum Powstania Warszawskiego oferuje bogatą wystawę autentycznych eksponatów, które wraz z fachowym przewodnictwem pracownika muzeum, przeniosły nas w rok 1944. Podczas tej podróży w przeszłość staliśmy się świadkami walki żołnierzy, cierpień ludności i zagłady stolicy. Były to 63 dni heroicznej walki z niemieckim okupantem o wolność, godność i prawo do decydowania o losach własnego państwa.

 

Dzięki dojrzałej postawie młodego pokolenia, w tym naszej młodzieży, która chętnie uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym, pamięć o ludziach, którzy złożyli największą ofiarę dla Ojczyzny nigdy nie zaginie.

 

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.