Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Wojewódzki Etap Olimpiady ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych?

26 marca 2018 | Agencja magico

W dniu 16 marca 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbył się II etap Olimpiady ?Warto wiedzie więcej o ubezpieczeniach społecznych?. Nasze uczennice: Mariola Fiedko z klasy 2TL i Karolina Nykiel z klasy 2TLM wraz z p. Justyną Czech, nauczycielką podstaw przedsiębiorczości reprezentowały naszą szkołę, a tym samym znalazły się wśród najlepszych z ponad 30 tysięcy uczniów, którzy przystąpili do etapu szkolnego Olimpiady organizowanej w całej Polsce.

 

II etap Olimpiady składał się z testu z 25 pytań wielokrotnego wyboru, a czas odpowiedzi wynosił 30 minut. Rywalizacja wśród uczniów była na wysokim poziomie, a w przypadku takiej samej liczby punktów z testu o zwycięstwie decydował czas i umiejętność pracy w grupie. Największą wiedzą wykazał się Zespół Szkół Nr4 w Jaśle, który będzie reprezentował podkarpacie w finale krajowym.

 

Olimpiada, w której udział wzięły nasze uczennice ma na celu upowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, systemie zasiłków, emerytur oraz zasad prowadzenia działalności gospodarczej i prawa pracy. To popularyzacja tematu o rodzajach ubezpieczeń i przepisach z nimi związanych. To również efekt wdrażania materiałów dydaktycznych projektu ?Lekcje z ZUS? oraz wprowadzanie skutecznych metod przekazywania wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

 

Opracowanie: Justyna Czech

  [gallery link="file" ids="49763,49764,49762"]

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.