Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Wycieczka do firmy TRYUMF Sp. z o. o.

17 grudnia 2018 | Agencja magico

Uczniowie klas 4 TC (techniki cyfrowych procesów graficznych), pod opieką Elżbiety Zawiszy i Piotra Burszty, uczestniczyli w wycieczce zawodowej do stalowowolskiego zakładu pracy - firmy Tryumf Sp. z o. o., producenta statuetek, pucharów i gadżetów reklamowych. Uczniowie zapoznali się z procesem produkcyjnym zakładu, począwszy od pracowni projektowej, w której graficy przygotowywali ofertę wg zapotrzebowania klienta, przez halę z drukarkami laserowymi i urządzeniami do grawerowania, aż po magazyn z gotowymi produktami.

 

Nowością dla uczestników wycieczki było przygotowanie i wykonanie druku na materiałach szklanych (np. szklane figurki), które cieszą się powodzeniem jako elementy dekoracyjne czy statuetki będące nagrodami w różnego rodzaju konkursach i uroczystościach. Ważną częścią wycieczki była dla uczniów możliwość spróbowania swoich sił w przygotowaniu projektu grawerowanych pamiątek pobytu w zakładzie, które ograniczała jedynie ich wyobraźnia.

 

Podczas pobytu w zakładzie można było również zapoznać się z organizacją pracy i zasadami bhp oraz szczegółowo zapytać o możliwości zatrudnienia.

 

Współpraca z firmą Tryumf Sp. z o. o. jest istotnym elementem kształcenia zawodowego uczniów klas technika cyfrowych procesów graficznych (również technika grafiki i poligrafii cyfrowej), która owocuje m. in. stażami odbywanymi w tym zakładzie, a co za tym idzie praktyczną umiejętności znalezienia się naszych absolwentów na lokalnym rynku pracy.

Oprac. E. Zawisza

Zobacz inne wpisy

Uczniowie i absolwenci, którzy zdawali egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w sesji ZIMA (styczeń-luty) 2021 i nie...

UWAGA KONKURS!

07 kwietnia 2021 | Jakub Bożek

Polski Czerwony Krzyż jest jednym z liderów szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Rocznie ponad 70 000 osób uczy się z PCK, jak...

Życzenia Świąteczne

30 marca 2021 | Jakub Bożek

Dyrekcja Szkoły oraz Samorząd Uczniowski życzą uczniom, rodzicom oraz pracownikom Zespołu Szkół Nr 2 zdrowych i spokojnych...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.