Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Wycieczka do Krakowa

28 października 2019 | Agencja magico

W poniedziałek 21 października uczniowie klas 4TEC, 4TLM, 4TL, 2TC, 3TL2 , 4TBG, 2TLG oraz 2TP pod opieką p. Moniki Kułacz, p. Magdaleny Piróg oraz p.  Dominiki Jonaszek-Pędlowskiej wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Uczniowie mieli okazję poznać historię najważniejszych zabytków miasta, zobaczyć słynne witraże Stanisława Wyspiańskiego oraz miejsce, w którym pisał jedno z najważniejszych dzieł okresu Młodej Polski ? dramat ?Wesele?. Po zwiedzaniu uczestnicy przeszli na ulicę Starowiślną 21, gdzie w urokliwej, starej kamienicy mieści się siedziba Teatru Współczesnego.

 

Uczniowie obejrzeli spektakl ?Kamienie na Szaniec? w reżyserii Bartosza Jarzymowskiego. Utrzymana w naturalistycznej konwencji adaptacja dzieła Aleksandra Kamińskiego stanowi wzruszającą opowieść o sile przyjaźni, patriotyzmie i honorze. Niewielka, kameralna scena dała uczestnikom możliwość niemal ?namacalnego? odbioru przedstawienia i gry aktorskiej. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie losy Alka, Rudego i Zośki znane z kart powieści w unikalnej, przejmującej i pełnej dramatyzmu sztuce teatralnej. Więcej informacji o spektaklu a także repertuar dostępne są na stronie Teatru Współczesnego http://teatrkrakow.pl/

 

Opracowanie i zdjęcia: Monika Kułacz

 

 

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.