Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

WYCIECZKA DO LUBLINA

11 grudnia 2017 | Agencja magico

Dnia 6 grudnia 2017r. odbyła się wycieczka do Lublina, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły z klas: 3TGO, 2TEC, 2TP, 2TLM, 1TL2 pod opieką Anny Haliniak, Moniki Fil, Iwony Szewc, Anny Mróz, Jacka Pazia i Jakuba Bożka. Celem wyjazdu było zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku ? drugiego co do wielkości niemieckiego obozu koncentracyjnego w latach 1941-1944. Historia tego miejsca kaźni zaczęła się kiedy Lublin wizytował Heinrich Himmler, wydając rozkaz wybudowania na peryferiach miasta obozu. Więźniowie pochodzili z 30 krajów, najwięcej z Polski, głównie Żydzi, z Czechosłowacji, byli też Rosjanie, Ukraińcy i Białorusini. Spośród 150 tyś. więźniów, którzy przeszli przez Majdanek życie straciło blisko 80 tyś., w tym ok. 60 tyś. Żydów.

Uczniowie zapoznali się z trudami codziennego życia w obozie, ciężką i wycieńczającą ich pracą oraz metodami eksterminacji więźniów. Niełatwe warunki pogodowe, obozowa atmosfera, miały znaczący wpływ na poważny odbiór muzeum przez zwiedzających.   W dalszej części dnia uczestnicy wyjazdu mieli okazję zakupić dla siebie i najbliższych mikołajkowe oraz świąteczne prezenty w jednej z lubelskich galerii handlowych. Wycieczka do końca dnia przebiegła w mikołajkowej atmosferze, wszyscy wrócili zadowoleni.   Wyjazd zorganizowały Anna Haliniak i Anna Mróz.

[gallery link="file" ids="48357,48358,48359,48360,48361"]

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.