Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Wycieczka do Muzeum

29 kwietnia 2022 | Dariusz Smolarek

8 kwietnia 2022 klasa 1TBW odwiedziła Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z ekspozycją zatytułowaną: „Piast Total War. Wojskowość w Polsce wczesnopiastowskiej”.  

Ekspozycja niniejsza to opowieść o wojskowości polskiej od połowy X do połowy XII w. Na wystawie zostało zaprezentowanych ponad sto zabytków pochodzących z ziem wchodzących niegdyś w skład monarchii wczesnopiastowskiej. To nie tylko broń, ale również inne znaleziska związane z militarnym aspektem działalności naszych przodków. Podczas wizyty w muzeum uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądała pierwsza polska armia, jak była zorganizowana, jaką bronią walczyła, przeciwko komu i w jaki sposób. Po wystawie oprowadzał na p. Krzysztof Adamek.  

Okazjonalnie udało nam się jeszcze obejrzeć wystawę „Takie było lasowiackie życie… Dawna wieś w rzeźbie Jan Puka”.  Uczniowie podziwiali drewniane rzeźby ukazujące pracę dawnych mieszkańców naszej małej ojczyzny, przydrożne kapliczki, ruchome zabawki oraz proste instrumenty muzyczne. 

Opiekunami wycieczki edukacyjnej były:  mgr Dorota Ciba oraz mgr Ewa Nowak.  
Red. P.U.

Zobacz inne wpisy

Dzień Otwarty 2022 - Fotorelacja

27 maja 2022 | Bogusław Łój

...

Pączek dla Afryki

26 maja 2022 | Bogusław Łój

W okresie Wielkiego Postu na terenie naszej szkoły przeprowadzona została akcja charytatywna pod hasłem "Pączek dla Afryki". Organizatorami...

SZKOLENIE BRANŻOWE

25 maja 2022 | Dariusz Smolarek

28 kwietnia 2022 roku  odbyło się szkolenie   dla  uczniów naszej szkoły, dotyczące branży instalacyjnej i energetyki...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.