Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Wycieczka do Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego

18 października 2019 | Agencja magico

16 X 2019  roku  klasy I Eg I Cp pod opieką  p. Bogusława Łoja, p. Lidii Harasymów, p. Justyny Czech i p. Renaty Pachacz wybrały się na wycieczkę do Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ do Huty Komorowskiej w ramach Nadzwyczajnego Miesiąca i Tygodnia Misyjnego 2019.

 

Muzeum kardynała Adama Kozłowieckiego  powstało w 2011 roku dzięki staraniom Fundacji ?Serce bez granic? i Diecezji Sandomierskiej. Stała ekspozycja jest podzielona na 4 sale: zatytułowane : ?Biograficzna?, ?Biskup, arcybiskup, kardynał?, ?Obóz koncentracyjny 1939 ? 1945?, ?Afryka, misje?.

 

Główną atrakcją wyjazdu było zwiedzanie muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego oraz obejrzenie dwóch filmów o nim. Młodzież mogła  zapoznać się z pamiątkami i usłyszeć wiele pasjonujących historii o tym niezwykłym pochodzącym z Huty Komorowskiej jezuicie i wielkim misjonarzu, który 61 lat pełnił posługę misyjną w dzisiejszej Zambii. Uczniowie oglądnęli również wystawę stałą prezentującą  życie i działalność kardynała Kozłowieckiego, jedyną na Podkarpaciu wystawę multimedialną, ?Wirtualne Muzeum?, oraz bogatą czytelnię biblioteczną.

 

Wycieczka zakończyła się integracyjnym pieczeniem kiełbasek, grami  i zabawami  sportowymi oraz wspólnymi zdjęciami, a także głośno wypowiedzianym ?dziękuję? w kierunku pracowników muzeum.

 

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.