Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Wycieczka do siedziby Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Rzeszowie

05 listopada 2019 | Agencja magico

Dnia 30.10. 2019 r. uczniowie z ZS Nr 2 klasy  4 TEC (TE) ? technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, uczestniczyli w spotkaniu szkoleniowo-informacyjnym z  przewodniczącym Rady Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Rzeszowie p. mgr inż. Grzegorzem Dubikiem.

 

W pierwszej części spotkania uczniowie zapoznali się z rolą jaką pełni Izba Inżynierów Budownictwa w samorządzie zawodowym inżynierów oraz z zasadami zdobywania uprawnień budowlanych. Kolejnym tematem były możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz systemów, pozwalających na zwiększenie efektywności energetycznej w budownictwie. Doskonałym przykładem na to okazał się pasywny budynek siedziby Izby.

 

Miejsce to łączy w sobie  funkcję biurową, dydaktyczno-promocyjną, posiadającą innowacyjne, energooszczędne rozwiązania, zarówno pod względem ekonomicznym, ekologicznym jak i estetycznym. W kolejnej części spotkania uczniowie mogli zobaczyć w budynku siedziby: kotłownię wraz z automatyką, instalacją wody szarej, centralę wentylacyjną, sale konferencyjne z automatyką żaluzji i oświetlenia. Uczestnicy mogli także zapoznać się z rozwiązaniami OZE, którymi są: pompa ciepła, panele fotowoltaiczne, gruntowy wymiennik ciepła. Uczniowie wykazywali duże zainteresowanie tematem, zadawali liczne pytania, dzięki czemu poszerzyli swoją wiedzę na temat praktycznego zastosowania systemów OZE w budownictwie.

 

Opiekę nad uczniami sprawowała p. Anna Mróz.

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.