Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Wycieczka geograficzna do Muzeum Regionalnego

05 lutego 2020 | Agencja magico

W poniedziałek 3 lutego 2020 r. klasa 4 BSI pod opieką mgr Anny Nowak, odbyła pieszą wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Uczniowie mieli okazję zobaczyć dwie wystawy i wysłuchać informacji dotyczących oglądanych ekspozycji.

 

Pierwsza wystawa nosiła tytuł: Stacja Rozwadów. Między Lwowem a Krakowem. Ekspozycja przybliżyła młodzieży ciekawą historię początków Rozwadowa oraz przedstawiała dalszy rozwój tego miejsca. Druga zaś wystawa pod tytułem: Kresy moje, utracone. Ze wspomnień mieszkańców Stalowej Woli poświęcona została codziennemu życiu oraz osobistym doświadczeniom Kresowian, którzy po II wojnie światowej trafili do Stalowej Woli.

 

Pani przewodnik w trakcie oprowadzania po wystawach, prowadziła z uczniami dyskusję, aby młodzież zaciekawić opowiadanymi historiami, by sami chcieli bliżej zapoznać się ze wspomnieniami przesiedlonych osób.

 

Uczniowie oprócz słuchania, mogli również pooglądać ciekawe rekwizyty i pamiątki po zwykłych ludziach, których los historii przywiał do Stalowej Woli.

 

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.