Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Wycieczka przedmiotowa do ZUS

21 listopada 2017 | Agencja magico

W dniu 15 listopada 2017 r. klasa 2 BSI pod opieką p. Anny Mróz oraz  p. Justyną Czech, uczestniczyła w szkoleniu na temat zmian w zasadach opłacania składek ZUS. Szkolenie przeprowadzili pracownicy oddziału ZUS w Stalowej Woli. Uczniowie zapoznali się z wszelkimi aktualizacjami, dotyczącymi odprowadzania składek na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, z tytułu Funduszu Pracy, Funduszu Gwarantowanych Świadczeń i Funduszu Emerytur Pomostowych.

 

Do tej pory przedsiębiorca musi realizować aż cztery różne przelewy na różne konta bankowe. Od 1 stycznia 2018 roku, będzie mógł wpłacać składki na jeden, indywidualny rachunek, gdzie trafią wszystkie cztery, wymagane składki. Płatnik będzie musiał przy przelewie podać tylko odpowiedni identyfikator wpłaty. To ogromne ułatwienie i zmniejszenie formalności.

Temat zmian, które zaczną obowiązywać od nowego roku w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, jest interesujący, zwłaszcza dla użytkowników, którzy przywykli do operacji płatniczych za pomocą przelewów elektronicznych.

 

Opracowanie: Justyna Czech

Zdjęcia: Ewa Pastucha, Szymon Strzęciwilk

 
20171115_090830 (2) 20171115_090923 received_804288349750961 (1)

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.