Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Wycieczka zawodowa do MAKRO Cash& Carry Polska S.A. Rzeszów oraz Muzeum w Markowej

07 marca 2023 | Dariusz Smolarek

14 grudnia 2022 uczniowie z klas 1TL i 1TLM naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do międzynarodowej sieci handlowej Makro w Rzeszowie. Młodzież miała okazję zobaczyć magazyn wysokiego składowania oraz sprawdzić nabytą wiedzę w praktyce. Pracownik Makro oprowadzając uczniów po magazynie, prezentował procesy logistyczne, pokazywał działania niezbędnych urządzeń oraz omawiał zasady i procedury pracy. Dzięki niemu uczniowie mieli możliwość poznania pracy tego typu magazynu.

Wielkie wrażenie wywarła na młodzieży szkolnej wielkość magazynu, ilość indeksów, warunki techniczne, wyposażenie i rozwiązania systemowe. Pokazano nam zastosowanie rozwiązań logistycznych, jakie stosuje się na całym świecie od momentu przyjęcia towaru, poprzez jego składowanie, kompletację aż do wydawania towarów.

Następnie uczniowie zwiedzali Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej w Markowej. Celem tej wizyty było zapoznanie młodzieży z losami polskiej rodziny Ulmów, która podczas wojny podjęła trud ratowania ukrywających się Żydów, za co poniosła najwyższy wymiar kary – śmierć z rak niemieckich okupantów. Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali: pani Justyna Czech, pani Elżbieta Podgórska-Makieła, pani Anna Bącal- Dycha oraz pan Rafał Sroczyński.  

Opracowanie: Justyna Czech
Red. P.U.

Zobacz inne wpisy

Dzień Ziemi 2023

27 marca 2023 | Dariusz Smolarek

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, więc to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących...

 Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji ekologicznej: ''Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci''. Zbiórka dotyczy zużytego...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.