Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Wykłady "Zasady odpowiedzialności nieletnich w prawie karnym i cywilnym"

21 września 2021 | Dariusz Smolarek

   W dniu 20 i 21 września  zostały przeprowadzone  wykłady dla naszych uczniów   o tematyce “Zasady odpowiedzialności nieletnich w prawie karnym i cywilnym”.  

Spotkania zostały poprowadzone w związku z realizacją przez powiat stalowowolski zadań określonych w ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2021 r. poz.945).

Wykłady poprowadziła adwokat p. Joanna Pająk i adwokat  p. Sylwia Wyczawska.  W czasie wykładu panie prowadzące zajęcia wyjaśniały uczniom m. in. czym jest demoralizacja i jak się przejawia.

Kiedy nieletni może odpowiadać karnie za swoje czyny. Co dzieję się z osobą, która nie stosuje się do przyjętych w społeczeństwie norm oraz łamie obowiązujące przepisy prawa. Jak się okazało temat ten wzbudził w uczniach ogromne zainteresowanie. Padło wiele pytań, pojawiło się wiele wątpliwości, które panie mogły  na „gorąco” w rozmowie z uczniami rozwiązać.


Fot. Młodzież w trakcie warsztatów

Pedagog szkolny
mgr Sylwia Pacholec

Zobacz inne wpisy

Narodowe Czytanie w Złotej Kościuszkowskiej

21 października 2021 | Dariusz Smolarek

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna, której celem jest promowanie literatury polskiej. Co roku w wielu miejscach w...

204. rocznica śmierci patrona szkoły

20 października 2021 | Bogusław Łój

15. października 2021 roku minęła 204. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki – patrona naszej szkoły. Z tej okazji, dwa dni...

Powiadomienie o wyborze oferty - TIK

19 października 2021 | Dariusz Smolarek

Powiadomienie o wyborze oferty na dostawę sprzętu TIK dla potrzeb realizacji Rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.