Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Wyniki VI edycji Konkursu Języka Niemieckiego ?Deutschmeister?

14 czerwca 2018 | Agencja magico

Tradycją w naszej szkole jest coroczny Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego DEUTSCHMEISTER. W tym roku szkolnym odbyła się już VI edycja SKJN DEUTSCHMEISTER pod patronatem Dyrektora szkoły mgr Tomasza Sekulskiego. Konkurs adresowany był do uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji językowych oraz poszerzaniem wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego.

Celem konkursu jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności językowych młodzieży, zainteresowanie uczniów kulturą  państw niemieckiego obszaru językowego oraz pogłębianie wiedzy w tym zakresie, kształtowanie postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych narodów, ich kultury i języka, rozbudzanie zainteresowania nauką języka niemieckiego oraz rozwijanie motywacji do samodzielnej, systematycznej pracy nad jego przyswajaniem oraz umacnianie wiary we własne siły i możliwość osiągania sukcesów.

 

Do konkursu przystąpiło 50 uczniów. Zmagania konkursowe miały formę testu gramatyczno-leksykalnego oraz testu wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. Po ocenie prac przez Komisję Konkursową w składzie: Monika Fil, Dominika Jonaszek-Pędlowska oraz Magdalena Piróg tytuł Mistrzów Języka Niemieckiego w naszej szkole otrzymali:

  1. I miejsce: Gabriela Bieniek ? klasa 1 AW

 

  1. II miejsce ex aequo: Arkadiusz Peszt ? klasa 1 TL1

                                             Sebastian Hetel ? klasa 1 TPG

 

  1. III miejsce: Dawid Kaczor ? klasa 1 TC

 

Mistrzowie otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Dyrektora Szkoły mgr Tomasza Sekulskiego oraz Goethe Institut. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, najlepszym gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji.

[gallery columns="4" link="file" ids="51279,51280,51281,51282"]

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.