Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI!

23 marca 2018 | Agencja magico

W sercu Afryki pracuje 11 misjonarzy kapucynów z Krakowa. W Republice Środkowoafrykańskiej trwa wojna, a misjonarze są często jedynymi obrońcami nękanych ludzi. Wokół misji gromadzą się uciekinierzy, przede wszystkim kobiety z dziećmi. W szkołach misjonarze mają pod opieką setki niedożywionych dzieci.Równowartość jednego Twojego pączka (2 zł) to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Lubisz pączki? Podziel się nimi z dziećmi w Afryce. Cele tegorocznej akcji to pomoc głodującym dzieciom, budowa szkół, przedszkola, studni i kaplic.

 

Sfinansowane zostaną też operacje dla osób niesprawnych ruchowo, dzięki czemu będą mogły żyć samodzielnie.

 

We wtorek i w środę (27 i 28 marca) na 7, 8 i 9 godzinie lekcyjnej pedagog szkolna wraz z harcerkami z 7SDH ?Brzozowina? będą zbierały datki na pomoc dla dzieci w Afryce. Kwota, o którą prosimy, to równowartość pączka, którego w czasie Wielkiego Postu można sobie odmówić.

 

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w tę akcję!!!

Zobacz inne wpisy

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

UWAGA KONKURS!

19 lutego 2021 | Jakub Bożek

Zima wyjątkowo nas zaskoczyła w tym roku. Mamy sporo śniegu i niskie temperatury. Wszyscy powinniśmy się cieszyć temperaturą...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.