Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

XI Edycja Międzyszkolnego Konkursu o Prawach Konsumenta pt. ?Pułapki konsumenta?

06 czerwca 2018 | Agencja magico

29 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli odbył się finał zorganizowanego już po raz jedenasty, Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem ?Pułapki konsumenta?, a patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Stalowowolskiego, p. Janusz Zarzeczny. Patronat merytoryczny sprawowała Rzecznik Konsumentów Powiatu Stalowowolskiego, p. Agnieszka Kolba.

 

Temat konkursu nawiązywał do kruczków, które mogą czyhać na kupujących, a celem jego było szerzenie wiedzy dotyczącej ochrony prawnej konsumentów oraz bezpiecznego dokonywania zakupów bez ponoszenia ryzyka związanego ze ?sztuczkami? marketingowymi.

 

Test składał się z 40 pytań z części testowej i teoretycznej, gdzie przystępujący do rozgrywek musieli rozwiązać problemy, z którymi mogą spotkać się konsumenci podczas codziennych działań handlowych. Rywalizacja była zacięta, laureatką konkursu została Jagoda Bal z SLO w Stalowej Woli, a ponieważ uczniowie biorący udział w konkursie, wykazali się wiedzą znacznie szerszą niż obowiązująca w ramach szkolnych, jury przyznało wyróżnienia. Otrzymała je Aleksandra Wojewoda, uczennica II TBG.

 

W konkursie wzięli udział również uczniowie Kacper Zakrzewski z II TBG oraz Sylwia Pudełko z III TGO. Nad uczniami opiekę merytoryczną sprawowały p. Justyna Czech oraz p. M. Terlecka.

 

Gratulujemy!

 

Opracowanie:    Justyna Czech

[gallery link="file" ids="51124,51125,51126,51127,51128,51129"]

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.