Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

XLV Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej

04 maja 2023 | Bogusław Łój

W dniach 13-15 kwietnia 2023 r. w Zespole  Szkół Budowlanych w Bydgoszczy odbyła się XLV Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. W pierwszym dniu zmagań 25 najlepszych szkół geodezyjnych rywalizowało w etapie międzyszkolnym. OWGiK składała się z części pisemnej w formie 80 pytań zamkniętych oraz części pytań otwartych. Drugi dzień zmagań olimpijskich obejmował rozwiązywanie zadań w terenie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 4 Bg: Dominik Kida, Mateusz Kułaga i Mateusz Szafran. Do finału centralnego zakwalifikował się uczeń klasy 4 Bg Mateusz Kułaga. Uczeń znalazł się w gronie najlepszych uczniów techników geodezyjnych w Polsce.

W czasie wolnym uczestnicy olimpiady zwiedzali Bydgoszcz m.in. Muzeum Mydła i Brudu oraz Wyspę Młyńską oraz uczestniczyli w szkoleniach zorganizowanych przez firmy geodezyjne.

Celem olimpiady jest rozwijanie zainteresowań uczniów oraz zdobywanie nowej wiedzy w praktyce. Na olimpiadzie uczniowie musieli wykazać się rozległą wiedzą z zakresu geodezji oraz kartografii. Do olimpiady uczniów naszej szkoły przygotował p. mgr inż. Mateusz Marzec, a opiekę nad nimi podczas pobytu w Bydgoszczy sprawowała p. mgr inż. Katarzyna Maślach.

Opracowanie: mgr inż. Katarzyna Maślach

Zobacz inne wpisy

Wyjazd na Dzień Otwarty do WSIiZ w Rzeszowie

12 czerwca 2024 | Bogusław Łój

28 maja uczniowie klasy 1TP, 2TLM, 2 TP, 2 TBW i 4TP wzięli udział w wycieczce do uczelni WSIiZ z siedzibą w Kielnarowej pod...

Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych

05 czerwca 2024 | Bogusław Łój

W tym roku szkolnym kolejny etap Podkarpackiego Turnieju Glazurników Szkół Budowlanych odbył się 24 maja w Zespole Szkół Zakładu...

Zakończyła się X edycja programu edukacyjnego „Bosch Home Comfort szkoli”. Uczniowie w zawodzie Technik Urządzeń i Systemów...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.