Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

XVI OZA - etap okręgowy

07 marca 2018 | Agencja magico

5 marca 2018 roku w LO im. JP II Sióstr Prezentek w Rzeszowie odbył się etap okręgowy XVI Olimpiady Znajomości Afryki - geografia, społeczeństwo, kultura i historia kontynentu oraz misji. Naszą szkołę w olimpiadzie reprezentowały zwyciężczynie etapu szkolnego, który odbył się 18 grudnia 2017 roku: Paulina Pelic (IIIAW) i Anita  Pawłowska (IIITEC).

 

Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Celem zaś promocja kontynentu afrykańskiego. Konkurs przebiegał równocześnie w  16 okręgach w całej Polsce.  Z testem konkursowym zmagało się  blisko 400 uczniów szkół średnich. Zadaniem uczestnika  było rozwiązanie testu złożonego z 70 pytań.  Do III ogólnopolskiego etapu zakwalifikuje się tylko 45 spośród wszystkich zawodników etapu wojewódzkiego, w tym 29 uczniów z najlepszymi wynikami, niezależnie od okręgu oraz po jednym uczniu z najlepszymi wynikami z każdego okręgu.

 

Sprawdzanie prac odbędzie się w Warszawie, a wyniki  zostaną ogłoszone pod koniec marca. Etap centralny odbędzie się 11 kwietnia 2018 roku w Warszawie.

 

Życzymy powodzenia!

[gallery link="file" ids="49514,49513,49511,49510,49512"]

Zobacz inne wpisy

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

UWAGA KONKURS!

19 lutego 2021 | Jakub Bożek

Zima wyjątkowo nas zaskoczyła w tym roku. Mamy sporo śniegu i niskie temperatury. Wszyscy powinniśmy się cieszyć temperaturą...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.