Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

XXII edycja Ogólnopolskiej akcji ,,GÓRA GROSZA”

19 listopada 2021 | Bogusław Łój

Zapraszamy uczniów naszej szkoły, jak również nauczycieli do przyłączenia się do Ogólnopolskiej akcji Góra Grosza". Akcja Góra Grosza organizowana jestem szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 1 listopada 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.   

Cel Góry Grosza: Najlepsze co można dać dziecku, to rodzina, w której może się czuć bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasję i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tys. dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzeniu takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.   

Korzyści z uczestnictwa szkoły w akcji:
• Efekt wychowawczy - uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. 
• Efekt integracyjny - możliwość przeprowadzania wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci. 
• Efekt prestiżowy - możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.   

PAMIĘTAJ - każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance.   

Organizatorem akcji jest: Towarzystwo Nasz Dom, zaś partnerem: Poczta Polska  

Zapraszamy - przyłączcie się do akcji!   

Tylko dzięki Wam udało się wesprzeć: 
• Programy stypendialnej dla ponad 100 dzieci, dzięki nim wiele dzieciaków na wyrównane szanse edukacyjne. 
• Akcje Ubrania od serca, która obdarowała ponad 150p dzieci voucherami do sklepu odzieżowego, dla wielu z nich był to pierwszy raz kiedy mogły samodzielnie zdecydować o zakupie ubrań. 
• Psychologiczne warsztaty i konsultacje dla dzieci i ich opiekunów w Warszawie, Słupsku i Wrocławiu, pomogły ponad 1000 dzieci. Jest to szczególnie ważne w czasie pandemii. 
• Ponad 100 dzieci w Domach, w Mrągowie, Przemyślu, Wrocławiu i Krakowie.   

Opiekunami akcji w naszej szkole są: p. Justyna Czech, p. Aldona Litwińska, p. Lidia Harasymów, p. Anna Świetlińska, p. Sylwia Pacholec.

Zobacz inne wpisy

     Nauczyciele języka niemieckiego zapraszają uczniów klas I LO i Technikum naszej szkoły do udziału w IX edycji...

Zapraszamy wszystkich Uczniów i Nauczycieli do wzięcia udziału w przedświątecznej akcji charytatywnej. Jej celem jest zebranie...

Relacja filmowa z wycieczki zawodowej

03 Grudzień 2021 | Dariusz Smolarek

...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.