Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

XXVI Seminarium ? ,,Wybrane problemy chemii??

11 lutego 2019 | Agencja magico

W dniu 7 lutego 2019 roku uczniowie ZSP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli uczestniczyli w XXVI Seminarium ? ,,Wybrane problemy chemii??. Seminarium organizowane było przez Wydział Chemiczny PRz we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. St. Konarskiego w Rzeszowie, oraz Rzeszowskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

 

Celem seminarium było przekazanie wiedzy z zakresu współczesnej chemii i nauk pokrewnych młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W zajęciach udział wzięło 16 uczniów z klasy I A pod opieką nauczycieli Anny Miazgi oraz Piotra Niewójta. Uczniowie wzięli udział w trzech wykładach:

 

I wykład poprowadziła: dr hab. inż. Agnieszka Bukowska , prof. PRz Temat: "Materiały funkcjonalne ? II wykład poprowadziła: dr inż. Aleksandra Bocian Temat: "Biotechnologiczny potencjał jadu węża" III wykład poprowadził: dr inż. Rafał Oliwa Temat :"Kompozyty polimerowe o zwiększonej odporności na płomień"

 

Części wykładowe zostały zakończone pokazami chemicznymi. Następnie uczniowie zostali przydzieleni do poszczególnych grup, w których udali się na zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej, pozostali zaś mieli czas aby zwiedzić Wydział Chemiczny.

 

Grupy, do których zostali przydzieleni uczniowie uczestniczący w zajęciach laboratoryjnych:

 

- Grupa X ? Zakład Polimerów i Biopolimerów Temat: Polimery i tworzywa sztuczne

Uczniowie, którzy brali udział to: Wojciech Chudzik i Jakub Wielgosz

 

-Grupa XII ? Katedra Technologii i Materiałoznawstwa Chemicznego Temat: Kremy i emulsje

Uczestnicy: Patrycja Samołyk i Roksana Lechoszest

 

Uczniowie biorący udział w seminarium mieli okazję dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy, które mają zastosowanie w życiu codziennym oraz zwiedzić Politechnikę Rzeszowską, która otwiera drzwi przed wieloma młodymi ludźmi.

 

Zapraszamy uczniów zainteresowanych chemią do udziału w przyszłorocznym jubileuszowym XXVII seminarium ,,Wybrane problemy chemii??.

 

Opracowały Roksana Lechoszest, Patrycja Samołyk, Anna Miazga

   

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.