Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

XXVII Seminarium – ,,Wybrane problemy chemii’’

17 lutego 2020 | Agencja magico

W dniu 13 lutego 2020 roku uczniowie ZSP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli uczestniczyli w XXVII Seminarium – ,,Wybrane problemy chemii’’ . Seminarium organizowane było przez Wydział Chemiczny PRz we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. St. Konarskiego w Rzeszowie , oraz Rzeszowskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

 

Celem seminarium było przekazanie wiedzy z zakresu współczesnej chemii i nauk pokrewnych młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W zajęciach udział wzięło 19 uczniów z klas: 2A i 1AG pod opieką nauczycieli: Anny Miazga oraz Elżbiety Podgórska-Makieła.

 

Uczniowie wzięli udział w dwóch wykładach:

 

I wykład poprowadziła: Dr hab. inż. Barbara Pilch-Pitera, prof. PRz Temat: „Jak pokolorować świat...”

 

II wykład poprowadził: Dr hab. inż. Marek Potoczek, prof. PRz Temat: „Nowoczesne materiały ceramiczne jak materiały XXI wieku"

 

Części wykładowe zostały zakończone pokazami chemicznymi. Następnie uczniowie zostali przydzieleni do poszczególnych grup, z którymi udali się na zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej, pozostali zaś mieli czas aby zwiedzić Wydział Chemiczny. Grupy do których zostali przydzieleni uczniowie uczestniczący w zajęciach laboratoryjnych:

 

-Grupa X – Zakład Biotechnologii i Bioinformatyki Temat: „Komputerowa analiza poziomu zanieczyszczeń cieczy przemysłowych''Uczniowie którzy brali udział to: Wojciech Chudzik, Patryk Winiarczyk i Bartosz Górak.

 

-Grupa XIII – Zakład Polimerów i Biopolimerów Temat: „Polimery i tworzywa sztuczne/Metody identyfikacji polimerów.'' Uczniowie którzy brały udział: Bartosz Bogacz, Szymon Bochniak, Magdalena Gładysz, Roksana Lechoszest i Katarzyna Fiut.

 

Uczniowie biorący udział w seminarium mieli okazję dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy, które mają zastosowanie w życiu codziennym oraz zwiedzić Politechnikę Rzeszowską, która otwiera drzwi przed wieloma młodymi ludźmi.

 

Pokazy chemiczne przygotowało Koło Naukowe Studentów Chemii „Esprit”. Swoje osiągnięcia prezentowało także Koło Naukowe Biotechnologów "INSERT, którego członkowie pokazali ciekawą prezentację dotyczącą aktualnej tematyki rozprzestrzeniania się koronowirusa.

 

Po udanej wizycie na Politechnice przyszedł czas na zabawę. Nasi uczniowie udali się na lodowisko w Rzeszowie znajdujące się w Millenium Hall. Miło i aktywnie spędzili tam czas jeżdżąc na łyżwach. Zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do domu.

 

Zapraszamy uczniów zainteresowanych chemią do udziału w przyszłorocznym XXVIII seminarium ,, Wybrane problemy chemii’’.

 

Opracowali: Katarzyna Fiut, Roksana Lechoszest, Anna Miazga.

   

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.