Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Z wizytą na "Kociej Wyspie"

05 marca 2019 | Agencja magico

?Szczytem szczęścia dla kota jest uwaga, rozmowa, pieszczoty i miłość ze strony człowieka, a dla ludzi nic nie może być pochlebniejszego niż przywiązanie istoty tak dalece niezależnej?. /Eugen Skasa ? Weiss/

1 marca 2019 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego postanowili odwiedzić podopiecznych ze stalowowolskiej fundacji ?Kocia Wyspa? i przekazać zebrane podczas zainicjowanej przez SU, II już edycji zbiórki ?Paka dla Kociaka? dary rzeczowe oraz środki pieniężne. 

 

W tym roku udało się nam uzbierać kwotę 300,00 zł. Ponadto przekazaliśmy różne smakołyki w postaci suchej i mokrej karmy oraz koce.

Jak bardzo futrzani podopieczni ucieszyli się z prezentów możecie zobaczyć na zdjęciach. Jednak przede wszystkim ucieszyła ich nasza obecność, gdyż każdy z tych cudownych kociaków z utęsknieniem wypatruje człowieka, który pokocha go całym sercem, zapewni kochający, bezpieczny dom i pełną miseczkę. Patrząc, jak bardzo lgną one do człowieka, szukają z nim kontaktu, wskakują na kolana radośnie mrucząc, ciężko jest uwierzyć, że wciąż czekają na dom. Każdy z nich ma za sobą bagaż ?kocich doświadczeń?. Wiele z nich zaznało głodu, przeszło poważne choroby, doznało ciężkich obrażeń w wyniku wypadków lub zaznało krzywdy ze strony człowieka. Mimo to nie straciły wiary w istnienie dobrych ludzi, na każdym kroku okazują wdzięczność za okazaną pomoc i z ufnością w kocich oczach spoglądają w lepsze, kocie jutro.

 

Jesteśmy pełni podziwu i uznania dla ogromu pracy, oddania i poświęcenia wolontariuszy, którzy zupełnie bezinteresownie wykonują tytaniczną wręcz pracę na rzecz tych małych, kocich istnień. Jednocześnie zachęcamy wszystkich tych, którzy gotowi są adoptować kotka, zostać tzw. ?domem tymczasowym?, zostać wolontariuszem lub w jakikolwiek inny sposób wspomóc fundację, do odwiedzenia jej strony:

 

https://kociawyspa.org/  

 

www.facebook.com/kocia.wyspa/

 

Fundacja, do której cały czas trafiają kotki w wyniku różnych, czasem bardzo dramatycznych interwencji, wymaga ogromnych nakładów finansowych oraz rąk do pracy. Pamiętajmy o tym, gdyż jak głosi motto na stronie fundacji ?Ratując jednego kota nie zmienisz świata, ale możesz zmienić świat tego jednego kota??. Cieszymy się, że mogliśmy dodać choć odrobinę koloru do ich fundacyjnej rzeczywistości.

 

B. Szwedo

 

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.