Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

„ZASMAKUJ W BIBLIOTECE” – Tydzień Bibliotek w naszej szkole

07 maja 2020 | Agencja magico

Zapraszamy Uczniów, Rodziców, Nauczycieli, Pracowników szkoły oraz wszystkich entuzjastów książek do przyłączenia się do akcji Tydzień Bibliotek.

Przypominamy, że to coroczna akcja, realizowana przez biblioteki w całej Polsce w dniach 8 – 15 maja 2020 r. W tym roku wszelkie działania skierowane ku czytelnikom przebiegają pod hasłem „Zasmakuj  w bibliotece”, którego autorem jest Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, uzasadniający swój wybór w następujący sposób:

Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy.

Nasza szkolna biblioteka również dołącza do akcji promujących bibliotekę, czytelnictwo i literaturę. Podobnie jak inne biblioteki, zapraszamy do zabawy za pośrednictwem łącza internetowego. W dniach od 8 do 15 maja na stronie internetowej szkoły oraz na bibliotecznym Facebooku będą pojawiać się informacje oraz linki do quizów i zagadek dotyczących książek i  bibliotek.

Na początek proponujemy quiz: „Klasyka literatury światowej”. Udział w zabawie nie wymaga rejestracji ani logowania, wystarczy kliknąć w link i od razu zostajemy przekierowani na stronę z quizem. Na każde z 15 pytań, mamy 10 sekund na wybranie jednej prawidłowej odpowiedzi spośród czterech wariantów.

Liczy się wiedza, refleks i przede wszystkim dobra zabawa!

https://quizizz.com/join/quiz/5eb16c34c5d6c0001bd807e4/start?from=soloLinkShare&referrer=5eaaf56e0145c0001b31fe6d

Zainteresowanych dalszą zabawą zachęcamy do śledzenia bibliotecznego Facebooka oraz strony internetowej szkoły.

Zapraszamy! 

Nauczyciele bibliotekarze

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.