Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Zasoby internetowe w czasie zdalnego nauczania

25 kwietnia 2020 | Agencja magico

Drodzy Czytelnicy! Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

 

Postarajmy się wykorzystać czas kwarantanny społecznej na poszerzanie swojej wiedzy z przedmiotów, które są dla Was szczególnie interesujące. Poniżej znajdują się linki do stron i serwisów rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, na których odnajdziemy ekranizacje lektur szkolnych oraz  materiały edukacyjne.

 

 

Telewizja Polska jak i niektóre platformy internetowe proponują filmy na podstawie lektur z kanonu szkolnego, jest to świetny sposób utrwalenia treści przeczytanej lub wysłuchanej książki.

 

W TVP Kultura codziennie w godz. 13.00 – 17.00 emitowane są spektakle Telewizji Polskiej, uznane filmy, w tym także ekranizacje lektur szkolnych oraz  koncerty, programy edukacyjne i przyrodnicze.

 

Polecane przez MEN platformy, strony i serwisy internetowe to:

 
  1. Epodreczniki.pl

  2. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”

  3. Portal lektury.gov.pl

  4. Strona Centrum Nauki Kopernik

  5. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia

  6. Serwis Ninateka

  7. Serwis Muzykoteka Szkolna

  8. Biblioteka Cyfrowa Polona

  9. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji

  10. Serwis Telewizji Polskiej

 

Na stronie vod.tvp.pl w godzinach 9.00 – 13.00 w sekcji „eSzkoła” uczniowie i nauczyciele będą mogli znaleźć wartościowe materiały dotyczące wybranego zagadnienia. Pasmo proponuje również kolekcje specjalne, te które mogą zainteresować uczniów szkół ponadpodstawowych to:

 

Kolekcja z dziedziny kultury „Kulturalny rock szkolny” – magazyny i programy kulturalne, filmy i seriale dokumentalne, filmy i seriale fabularne oraz koncerty polskich i światowych artystów 

 

Kolekcja z dziedziny historii „Lekcja Historii” – programy telewizyjne, filmy i serie dokumentalne, filmy i seriale fabularne, archiwalne i historyczne, Teatry Telewizji

 

Kolekcja „Lektury na ekranie" – filmowe i serialowe ekranizacje lektur szkolnych oraz filmy dokumentalne o autorach z kanonu lektur.

 

Zasoby internetowe pozwalają na odwiedzanie znanych muzeów bez wychodzenia z domu, oto kilka przydatnych linków:

 

http://www.kultura.malopolska.pl/search?from=clearsearch - platforma digitalizacji zbiorów muzealnych w regionie Małopolski, umożliwiająca dostęp online do następujących instytucji:

 

Muzeum Narodowe w Krakowie

 

Muzeum Okręgowe w Tarnowie

 

Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni

 

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

 

Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec

 

Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie

 

Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej

 

http://cyfrowe.mnw.art.pl/dmuseion - prezentacja cyfrowych zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie

 

http://muzea.malopolska.pl/ - Wirtualne Muzea Małopolski (WMM) to portal, na którym udostępnianych jest ponad 1200 zdigitalizowanych eksponatów z 42 małopolskich muzeów.

 

http://fototeka.fn.org.pl/ -  serwis Fototeka prezentuje zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego związane tematycznie z historią filmu polskiego (filmy, ludzie, wydarzenia itp.).

 

Zamknięcie w domach wymusiła na uczniach, rodzicach i na nauczycielach inne spojrzenie na uczenie się i nauczanie. Wykorzystajmy ten czas na doskonalenie tych umiejętności poprzez korzystanie z nowych narzędzi informatycznych, bogactwa zasobów cyfrowych oraz wyszukiwania wiarygodnych źródeł informacji. Ten czas to inwestycja w siebie i swoją wiedzę, która w przyszłości na pewno zaprocentuje!

 

Opracowanie: nauczyciele bibliotekarze

 

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.