Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Ogólnopolski Program Edukacyjny "Twoje dane - Twoja sprawa"

Nasza szkoła w programie "Twoje Dane - Twoja sprawa"

Nasza szkoła przyłączyła się do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje Dane- Twoja Sprawa”.
Organizatorem XII edycji jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, zaś honorowymi patronami programu są: Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka.
Koordynatorem podejmowanych działań przez naszą szkołę jest p. Małgorzata Chojnacka-Szempruch.

"Warto wiedzieć" - Gra Twoimi danymi

W związku z realizacją Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje Dane - Twoja Sprawa” w naszej szkole zapraszamy na dwa webinaria organizowane przez Urząd Ochrony Danych Osobowych w ramach XIII edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa”. Pierwsze webinarium z cyklu RODO w szkolnej ławce jest przeznaczone dla nauczycieli. Natomiast drugie webinarium w formie lekcji jest przeznaczone dla uczniów szkoły ponadpodstawowej i będzie kontynuacją cyklu „#ODOlekcje”.

Zajęcia odbędą się w formule online za pośrednictwem platformy ClickMeetingPoniżej znajdą Państwo linki do wydarzeń:
WEBINARIUM Z CYKLU RODO W SZKOLNEJ ŁAWCE  - 8 GRUDNIA 2022 r. w godzinach 10.00-10.40 – dla nauczycieli i dyrektorów szkół
Temat: RODO w szkolnej ławce -  przetwarzanie danych osobowych przez poradnie psychologiczno – pedagogiczne i rady rodziców. 
Link dla słuchaczy:  
https://uodo.clickmeeting.com/224794453/?r=AGZ2ZGZ3BQE8sSEvkMiRu3k8MI90MJWkoKu2DTuvpJVhqTWcYzA5sUj0AwH4AwNjAD____  

WEBINARIUM Z CYKLU „#ODOlekcje” - 9 GRUDNIA 2022 r. w godzinach 10.00-10.45  - dla uczniów klas 7-8 oraz szkoły ponadpodstawowej
Temat: Prawo do prywatności – czyli sposób na anonimizację zdjęć i usuwanie metadanych
Link dla słuchaczy:
https://uodo.clickmeeting.com/286172915/?r=AGZ2ZGZ3BQE8sSEvkMiRu3k8MI90MJWkoKu2DTuvpJVhqTWcYzA5sUj0AwH4AGL2BN____
Na spotkaniu z uczniami zostanie pokazane, jak w prosty i profesjonalny sposób zamazać niechciany fragment zdjęcia (anonimizacja). Jak wyczyścić meta dane, których nie widzimy, a które zdradzają o nas wiele informacji. W załączniku przekazujemy zadania dla uczniów do wykonania po lekcji.

Chętnych do udziału w webinarium z cyklu „#ODOlekcje” prosimy o przesłanie nazwy szkoły oraz o określenie liczby uczniów uczestniczących w lekcji online na adres tdts@uodo.gov.pl Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Zapraszam do uczestnictwa.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.