Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

60 lat minęło? Uroczystości jubileuszowe przed Pomnikiem Patrona Szkoły Tadeusza Kościuszki

17 maja 2018 | Agencja magico

Przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki odbyła się część patriotyczna uroczystości połączona ze Świętem Patrona, obchodami Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystości patriotyczne z udziałem zaproszonych gości tradycyjnie poprzedził ceremoniał podniesienia flagi państwowej. W skład Pocztu Flagowego wchodzili: Wojciech Machaj, Mateusz Siembida i Gabriel Sobiło.

 

Jubileusz szkoły stał się doskonałą okazją do oddania hołdu Tadeuszowi Kościuszce ? wybitnemu obrońcy Konstytucji 3 Maja. Od całej społeczności szkolnej kwiaty przed pomnikiem Patrona złożyli: pan Jacek Bożek ? wicedyrektor szkoły, pani Alicja Fietko - emerytowany nauczyciel, Grzegorz Gielarek ? absolwent, uczeń klasy IV TGO i pani Magdalena Kata - Przewodnicząca Rady Rodziców. Następnie wiązankę złożyli przedstawiciele władz samorządowych, panowie: Ryszard Andres Przewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego, Janusz Zarzeczny Starosta Powiatu Stalowowolskiego i Mariusz Sołtys Wicestarosta Powiatu Stalowowolskiego.

 

Piękną tradycją naszej szkoły jest wyróżnianie osób, które szczególnie zasłużyły się w kultywowaniu tradycji kościuszkowskich odznaką Godny Patrona. Wśród wyróżnionych dotychczas tą odznaką są uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz laureaci honorowi. W tym szczególnym dla całej szkoły dniu kapituła odznaki Godny Patrona do tego zaszczytnego wyróżnienia wskazała uczniów, którzy uzyskali wybitne osiągnięcia w nauce, tytuły laureatów czy finalistów ogólnopolskich olimpiad, charakteryzowali się postawą godną Patrona. Wyróżnienie to otrzymali: Aleksandra Czeladka, Kinga Grodzicka, Weronika Kulawska, Paulina Pelic, Natalia Tymofejewicz, Grzegorz Gielarek i Marcin Surmacz.

 

W gronie nauczycieli za efektywną pracę wychowawczą, kształtowanie u uczniów wartości, których uosobieniem jest Tadeusz Kościuszko Odznaką zostali uhonorowani : pani Lucyna Iwaszczuk, pan Jacek Bożek, pan Piotr Burszta, pan Marian Herok i pan Bogusław Łój.

 

Zgodnie z tradycją szkoły uczniom klas LO o edukacji wojskowej przyznano tego dnia awanse i wyróżnienia za uzyskane wyniki w nauce, zaangażowanie w życie szkoły, postawę społeczną, wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe. Na podstawie Zarządzenia Nr 16 w sprawie mianowania uczniów klas Liceum Ogólnokształcącego o edukacji wojskowej, pełniący w zastępstwie obowiązki Dyrektora ZSP Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli mgr Tomasz Sekulski mianował:

 

Na stopień młodszego kadeta uczniów klasy I AW:

 

1. Gabrielę Bieniek 2. Kornela Kusa 3. Karolinę Pamułę 4. Natalię Sobiło 5. Urszulę Stój 6. Patrycję Szewc 7. Laurę Szubę 8. Grzegorza Żaka

 

Na stopień starszego kadeta uczniów klasy II AW:

 

1. Dominika Katę 2. Paulinę Sibigę 3. Joannę Sochę 4. Weronikę Szewc 5. Helenę Pazik

 

oraz uczniów klasy III AW

 

1. Adrianę Dubik 2. Patrycję Kłosowską 3. Łukasza Sobiło

 

Na stopień kadeta sztabowego uczniów klasy II AW:

 

1. Karolinę Bis 2. Aleksandrę Cetnarską 3. Karolinę Dzielińską 4. Jakuba Hanejko 5. Adriana Tonderysa 6. Kacpra Wronę

 

oraz uczniów klasy III AW:

 

1. Patrycję Firosz 2.Wiktorię Ostrowską

 

Na stopień starszego kadeta sztabowego uczniów klasy III AW:

 

1.Grzegorza Piędla 2.Przemysława Rzekiecia

 

Zgodnie z Regulaminem Klas Liceum Ogólnokształcącego o edukacji wojskowej uczniowie mogą otrzymać stopień honorowy PRIMUS INTER PARES. Aby uzyskać to wyróżnienie należy spełniać następujące warunki: w wyniku klasyfikacji śródrocznej lub rocznej otrzymać zachowanie wzorowe i średnią ocen powyżej 5,0, posiadać najwyższy stopień awansu oraz Czarny Beret. W bieżącym roku szkolnym tytuł PRIMUS INTER PARES otrzymała uczennica klasy 3 AW Paulina Pelic.

 

Miłym akcentem obchodzonego w szczególnie uroczysty sposób święta był występ uczniów klasy III A z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli wraz z opiekunami, panią Martą Bańka i panią Renatą Czernecką ? Skrok. W hołdzie Naczelnikowi dzieci wykonały utwór pt. Dalej chłopcy, dalej żywo? .

 

Kolejny występ, który uświetnił tą szczególną uroczystość to pokaz poloneza, tańca, który na dworach królów polskich stanowił element ceremoniału dworskiego. Tańczony był na rozpoczęcie balów, również obecnie inauguruje wiele uroczystości. Dla podkreślenia szczególnego charakteru tego niezwykłego w naszej szkole dnia zatańczyli go uczniowie klas I i II Liceum Ogólnokształcącego o edukacji wojskowej. Na zakończenie pierwszej części uroczystości został odśpiewany hymn naszej szkoły.

Następnie na drogę, która jeszcze przed nami, na czas trudów i gorliwej pracy poprosiliśmy o Boże błogosławieństwo ks. Prałata dra Mariana Balickiego, proboszcza parafii św. Floriana w Stalowej Woli. Uroczystość przed pomnikiem zakończyła się wspólną fotografią Dyrekcji oraz gości z Patronem szkoły.

 

Uroczystość przed pomnikiem prowadzili pani Beata Szwedo i pan Bogusław Łój, nauczyciele naszej szkoły. Autorem scenariusza jest pani Małgorzata Chojnacka-Szempruch.

 

Opracowanie Małgorzata Chojnacka - Szempruch

 

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.